Ułatwienia dostępu

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURUS WIEDZY NA TEMAT KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH W ZS W Lipnicy Wielkiej.

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURUS WIEDZY NA TEMAT KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH W ZS W Lipnicy Wielkiej.

Czy wiesz, jaki jest narodowy sport w Wielkiej Brytanii, jaki jest najwyższy szczyt w Szkocji, jakie słynne budowle znajdują się w Londynie? Adrian Kubacka i Anna Wątorczyk z pewnością to wiedzą bo reprezentowali naszą szkołę w  I EDYCJI  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURUS WIEDZY NA TEMAT KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH W ZS W Lipnicy Wielkiej.

ADRIAN  KUBACKA z kl. VII  ZDOBYŁ  II MIEJSCE.

Konkurs odbył się 7 marca i był dedykowany  uczniom  klas 7-8. Nasi uczniowie rywalizowali z przedstawicielami 9 szkół podstawowych z Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej oraz Jabłonki. Podczas konkursu uczestnicy rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą między innymi na temat kultury, geografii, historii, polityki czy znanych świąt Zjednoczonego Królestwa.

Otwarcia konkursu oraz powitania uczestników i gości dokonał Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektor CUW Marzena Michalak oraz sekretarz gminy Jan Kuliga.

Konkurs miał na celu popularyzację języka angielskiego, zachęcenie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji, podnoszenie motywacji do nauki języków obcych, zachęcenie uczniów do samodzielnej pracy w zdobywaniu wiedzy.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach językowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *