Ułatwienia dostępu

Zajęcia w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Zajęcia w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Od roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Na zajęciach lekcyjnych m. in. prowadzone są warsztaty z „Robotyki”. Dzięki tym zajęciom działania szkoły zostały poszerzone o rozwój kompetencji kluczowych, związanych z wykorzystaniem technologii czy optymalizacją własnej pracy i nauki w oparciu o nowoczesne technologie. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z elementami konstrukcji robotów, ich funkcjonowaniem. Proces konstrukcji robotów bardzo angażował wszystkich uczniów przez co szybko mijał czas, była to też okazja do znakomitej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *